O mně

Image

MUDr. Zuzana Lapková

Vždy jsem si přála přijít „věcem na kloub“. Pamatuji se, že jeden z důvodů, proč jsem šla studovat medicínu, bylo porozumět zdraví a také tomu, jak to v těle funguje. To, že se studiem medicíny všechno nedozvím, jsem si uvědomila brzy. Pak mě čekala praxe, první atestace a specializace, narození mých tří dětí, jejich výchova a přehodnocení priorit a pak další postgraduální studium, další tři atestace. Asi není náhodou, že má poslední atestace byla z Psychosomatiky. Vnímám to jako postupné poznávání a zvažování, nejen biologických souvislostí, ale také psycho-sociálních. Psychosomatická konzultace otevírá širší souvislosti lidských příběhů, vztahů a toho jak je vnímáme, jak se cítíme. Pro mě bylo psychosomatické vzdělání také cestou, která vedla do psychoterapeutického výcviku a možnosti pracovat jako terapeutka pod supervizí. Poznávání nových věcí je pro mě právě to, proč mě moje práce i po letech stále baví, naplňuje a překvapuje.

Vzdělání a životní zkušenosti:

  • Systematický psychoterapeutický výcvik v Gestalt terapii, IVGT (Institut pro výcvik v Gestalt terapii) – probíhá.
  • Výcvikový program je akreditovaný Českou asociací pro psychoterapii ČAP pro psychoterapeutický výcvik, Evropskou asociací pro psychoterapii - EAP  a Evropskou asociací pro Gestalt terapii - EAGT. Certifikáty EAP a EAGT jsou platné pro celou Evropskou unii.
  • Atestace a specializace v medicínských oborech: Psychosomatika, Alergologie a klinická imunologie, Dětská pneumologie, Pediatrie
  • Kouč rozvoje osobnosti II. Stupně - certifikace AKOR® , absolventka kurzu NLP – certifikace AKOR®